2022р










Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.
Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.
У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.
Новий девіз 2022 року Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я».
У МОП наголосили, що наявність надійної системи охорони праці, яка включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників.
На робочому місці з сильною культурою охорони праці працівники почуваються комфортно, беззастережно повідомляють про ймовірні ризики або небезпеки в сфері охорони праці на робочому місці, а керівництво активно співпрацює з відповідними фахівцями і працівниками для пошуку відповідних і ефективних рішень.
Як наголосили у МОП, оскільки ми продовжуємо жити в умовах глобальної кризи в галузі охорони здоров’я і наражатися на постійні ризики у сфері охорони праці, необхідно продовжувати діяльність щодо створення сильної культури безпеки та здоров’я на всіх рівнях.
Благаємо - дотримуйтесь правил з охорони та безпеки праці!
Охорона праці – запорука життя!
Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

Львівська обласна військова адміністрація, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, ГО «Добро.Дій» 16 квітня 2022 року на Львівщині оголошують проведення масової акції з висадки лісів «Ліс Перемоги».
ДП «Стрийський лісгосп» активно підтримує проведення даної акції та запрошує всіх охочих долучатися до посадки лісу та зробити свій внесок у збільшення лісистості області та України в цілому.
«Ліс Перемоги» − це свідчення нашої віри у Збройні Сили України і силу нашого народу.
«Ліс Перемоги» стане нагадуванням нашим нащадкам про теперішні героїчні часи.
Через роки, у квітучій і могутній Україні вони приходитимуть у цей Ліс Перемоги і пишатимуться тим, що є УКРАЇНЦЯМИ.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Усім бажаючим необхідно звернутись за тел. 0988717357 - провідний інженер лісового господарства Лужецький Захар Васильович


Відзначимо, що у 2021 році лісівники Державного агентства лісових ресурсів України досягли кращих показників галузі за 30 років. «У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд грн податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році», - підкреслив Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець.
«Державні лісгоспи - донори бюджетів. Так, лісівники Львівщини сплачують щодня понад 1,5 млн грн податків та інших обов’язкових платежів. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України», - зазначає начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека.
У 2021 році ДП «Стрийський лісгосп» було сплачено 57 млн грн податків, з яких: до державного бюджету – 46 млн грн; до місцевого бюджету – 6 млн грн; Єдиний соціальний внесок – 5 млн грн – наголосив директор ДП «Стрийський лісгосп» Ростислав Павлів.
Середньомісячна заробітна плата працівників підприємств Львівського ОУЛМГ, у порівнянні з 2020 роком, зросла на 181,4% і склала на кінець року 30531 грн.
У 2021 році на території держлісфонду ДП «Стрийський лісгосп» було висаджено понад 250 тис. дерев, на території Львівщини було висаджено понад 8 млн дерев, а лісівниками України було висаджено близько 240 млн дерев. У 2022 році заплановано висадити понад 300 млн дерев та реалізувати програму «Зелена країна» - 1 млрд дерев за три роки.

Хочемо розвіяти сумніви щодо можливої приватизації лісу.
Держлісагентство вважає, що ліси державної форми власності повинні перебувати виключно в державній власності.
Відповідно до статті 16 та 17 Лісового кодексу України ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються у постійне користування спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
Ліси на землях державної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України «Про державно-приватне партнерство», зокрема об’єктами концесії згідно із Законом України «Про концесію».
Крім того, у першому читанні Верховною Радою України прийнято законопроєкт «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (реєстраційний № 4020 від 02.09.2020) яким до об’єктів лісового господарства, що не підлягають приватизації включено державні лісогосподарські підприємства.
Наразі законопроект готується до другого читання.
Норми Лісового кодексу України носять імперативний характер (який вимагає беззастережного підпорядкування, реагування і виконання).
Корисні посилання:
Посилання на Лісовий кодекс України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3852-12#Text
Посилання на Закон України «Про державно-приватне партнерство» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2404-17#Text
Посилання на Закон України «Про концесію» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/155-20#Text
Посилання на законопроєкт http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69796