Головне меню

Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.
Головна
Новини
2020р
2021р
2022р
2023р
2024р
Про нас
Наша історія
Лісовий фонд
Мисливська фауна
Природно - заповідний фонд
Червонокнижні види
Структура
Апарат підприємства
Підрозділи
Діяльність
Лісокультурна
Лісогосподарська
Охорона та захист лісу
Фінансово – економічна
Лісова сертифікація
Загальні положення
Репрезентативні ділянки
ОЦЗ
Продукція
Контакти
Карта проїзду
Громадська приймальня
Електронний документообіг процесуальних документів
Комунікація з громадськістю
Механізми громадського контролю
Плани проведення рубок
Доповнення до планів проведення рубок
Громадські слухання
Проведення відводів
Видача дозволів (лісорубних квитків)
Санітарно - оздоровчі заходи
Перелік ділянок на які надано відстрочку на заготівлю та вивезення деревини
Проведення лісовідновлювальних робіт
Використання недеревних продуктів лісу
Рух справ про лісопорушення
Рух справ про браконьєрство
Електронний облік деревини
GPS/GPRS моніторинг руху лісовозного транспорту та рейдових бригад
Антикорупційна програма

Корисні посилання

Охорона та захист лісу

БУДЬМО ОБЕРЕЖНИМИ З ВОГНЕМ У ЛІСІ!

 

Ліси – національне багатство України. Це знає кожен. Вони займають більше 7 млн. га земельних угідь нашої держави. Та статистика свідчить, що кожного року в нашій державі виникає від 2-х до 5-ти тисяч лісових пожеж, які знищують кілька тисяч га лісу. Завдані ними збитки обчислюються міліонами гривень. На боротьбу з лісовими пожежами залучаються значні сили Державного агентства лісових ресурсів України та підрозділів Міністерства з надзвичайних ситуацій.

Причинами виникнення пожеж є недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки, природні явища, а саме блискавка і посуха. Відомо, що 90% пожеж виникає з вини людини і тільки 7-8% спричинені блискавками.

Рівень пожежної небезпеки для лісів Стрийщини, Жидачівського та Миколаївського районів зумовлений, в основному не стільки природно-кліматичними факторами, як соціальними, так адже рекреаційне навантаження на лісові масиви у всі пори року стабільно високе. Особливо це стосується курортних лісів Моршина та лісів, що примикають до сільськогосподарських угідь, де щовесни та щоосені проводиться випалювання трави.

  На сьогоднішній день по Стрийському лісгоспу підготовка до роботи в пожежонебезпечний період завершена, так укомплектований пожежний інвентар , з працівників лісництв сформовані протипожежні дружини, узгоджені мобілізаційні плани з організації гасіння лісових пожеж, проводяться навчання.

  Лісівники Стрийського лісгоспу, просять усіх дотримуватися правил пожежної безпеки у лісі, а саме:

-               не проводити спалювання минулорічних трав поблизу лісових масивів;

-               Не розкладати в лісі вогнищ в місцях , не відведених для цієї мети; 

-               Не викидати в лісі запаленні сірники і недопалки;

-               Не залишати в лісі промащений або просякнутий паливною речовиною обтиральний матеріал;

-               Не заправляти у лісі паливні баки двигунів внутрішнього згорання;

-               Не використовувати машини з несправною системою живлення двигунів;

-               Не заїжджати  у ліс автотранспортом в місцях, заборонених для проїзду та стоянки машин.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!           Порушення будь-якої з цих вимог може призвести до пожежі в лісі.

  При виявленні лісової пожежі зробіть все, щоб її погасити. Якщо ви не змогли зробити цього самі, то повідомте про пожежу в лісництво та пожежну охорону за телефоном 101.

  Працівники державної лісової охорони сподіваються на розуміння з боку громадян щодо обережного поводження з вогнем у лісі та недопущення спалахів лісових пожеж.

  НАГАДАЮ       За порушення вимог правил пожежної безпеки в лісі винні будуть притягуватись до відповідальності згідно з діючим законодавством.

 

 

 

 

Пожежа

 

 

                    Будьте обережні з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, виконуйте наступні правила:

Øзбираючись у ліс на відпочинок або в турпохід, візьміть із собою сокиру, складну лопату, цебро або великий пластиковий пакет;

Øніколи не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі. Якщо Ви побачите, як це роблять інші, постарайтеся їх зупинити й пояснити, чим небезпечні трав’яні пали;

Øне розводьте багаття у лісі в суху жарку погоду, утримайтеся від таких пікніків, адже вони з дуже великою вірогідністю можуть призвести до самих трагічних наслідків, в тому числі для Вас і Ваших рідних;

 

пожежа

Øв будь якому випадку, ніколи не розводьте багаття в сухому лісі або на торфовищі. Насамперед, переконаєтеся, що кострище розташовується на мінеральному ґрунті (піску або глині). Перш ніж розвести багаття згребіть лісову підстилку з кострища й навколо її в радіусі одного метра;

 

Постер

Øдобре залийте багаття перед відходом. Після цього розгребіть золу й переконаєтеся, що під нею не збереглося тліючих вугіль, якщо збереглися – те залийте ще раз. Не йдете від залитого багаття, поки від нього йде дим або пар. Про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь;

Øніколи не кидайте ретельно непогашені сірники або сигарети, не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, свічами й т.п., навіть у засніженому лісі;

Пожежа

 

Øне заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях і особливо на мотоциклах. Іскри із глушителя можуть викликати пожежу, особливо в сухому лісі з мохом;

Øне залишайте у лісі сміття. Засмічення лісу – ознака безкультур’я і повної відсутності совісті. Крім того, таке сміття, як пусті скляні пляшки створюють ефект лінзи (збільшуючого скла) і дуже часто викликають загоряння;

Øпостарайтеся пояснити Вашим друзям і знайомим, що їхня необережність може послужити причиною пожеж;

Відчувши запах диму, підійдіть ближче й з’ясуєте, що горить, у яку сторону дме вітер, яка небезпека поширення пожежі, чи є діти в зоні руху вогню. Оціните ситуацію – чи варто намагатися згасити вогонь самотужки або краще поспішити за допомогою, щоб не втратити даром часу й не дати вогню набрати силу.

Якщо пожежа тільки починається, – наприклад, невеличкий трав’яний пал або тліє лісову підстилка від кинутого кимсь багаття, постарайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, бажано почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Заливайте вогонь водою з найближчої водойми, засипте землею. Використовуйте для гасіння пучки гілок від дерев листяних порід або деревця довжиною 1,5 – 2 метри, щільну тканину, мокрий одяг. Наносите ковзні удари по краю вогню збоку убік вогнища пожежі, як би змітаючи полум’я; тканина після кожного удару перевертайте, щоб вона в такий спосіб охолоджувалася й не зайнялася. Якщо вогонь перекинувся на крони, валите не торкнуті пожежею дерева на його шляху (кроною від місця пожежі), якщо маєте чим і маєте на це час, та якщо це не створює для Вас небезпеку.

Загасивши невелику пожежу, не йдіть доти, поки не переконаєтеся, що вогонь не розгориться знову. Повідомите в лісництво або пожежну охорону про місце й час пожежі, а також про можливі його причини. Якщо саме Ваші необережні дії привели до виникнення пожежі, не намагайтеся приховати цей факт і втекти, – рано або пізно винуватець буде встановлений, але сума відшкодування збитку від несвоєчасно погашеної пожежі буде неспіврозмірно більше тої, котру заплатите, вчасно зупинивши вогонь. Зрозуміло, що якщо навіть з Вашої вини виникла пожежа і Ви бачите, що гасіння самотужки становить небезпеку для Вашого життя, або Ви самі загасити пожежу не зможете, не слід і намагатися, краще викликати підмогу.

Якщо горить торф’яне болото, не намагайтеся самі загасити пожежу, обійдіть його стороною. Рухайтеся проти вітру так, щоб він не доганяв вас вогнем і димом, не утрудняв орієнтування, уважно оглядайте перед собою дорогу, обмацуйте її шостому або ціпком. Запам’ятаєте: при горінні торфовищ гаряча земля й дим, що йде з-під її, показують, що пожежа пішла під землю, торф вигорає зсередини, створюючи порожнечі, у які можна провалитися й згоріти. Вас там навіть шукати ні хто не буде (не має сенсу).

Якщо вогонь досить сильний, і Ви не можете загасити його самотужки – постарайтеся якнайшвидше сповістити про нього тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до пожежної охорони (телефон 101) і повідомите про знайдене вогнище загоряння та як туди доїхати. Якщо пожежа в лісі або на торфовищі, зателефонуйте також у лісгосп (адресу й телефон лісгоспу бажано довідатися до початку пожежонебезпечного періоду; його, наприклад, можна знайти в районному телефонному довіднику або запитати про нього у відділенні зв’язку).

Якщо Ви побачили палаючу стерню, не чикайте, коли займеться ліс або лісова смуга – теж обов’язково зателефонуйте пожежникам і в міліцію, навіть якщо її підпалив власник поля або найняті ним мерзотники. Підпалювання стерні, як би це не виглядало дріб’язково, вкрай небезпечно, адже крім пожежної небезпеки, в наш час це ще і велика небезпека внаслідок забруднення повітря. Гадаю, що кожному відомо, що поля і сільгоспрослинність забруднені всілякою хімією (добрива, пестициди, хімічні та радіоактивні опади) і при підпалюванні вся ця гидота, навіть та, що вже дещо в землю пішла, вилітає у повітря і труїть всіх навколо, а згодом знову випадає з дощами на Ваші ж голови. Тому підпалювачів стерні та сухої трави навіть за людей не варто рахувати, а повідомити про такі дії – це не “стукачество”, а обов’язок кожної нормальної людини, яка дбає про себе, своїх рідних, про свою землю.